Featured events


7-9 September 2012
Brussels Games
Brussels

Brussels Gay Sports will offer a weekend of fun and fairplay in the capital of Europe, with volleyball, swimming, badminton, and tennis, as well as fitness and hiking.

Learn more HERE.
26-28 October 2012
QueergamesBern
Bern, Switzerland

The success of the first edition of the QueergamesBern proved the need for an LGBT multisport event in Switzerland. This year will be even bigger, with badminton, bowling, running, walking, floorball.

Learn more HERE.
17-20 January 2013
Sin City Shootout
Las Vegas
The 7th Sin City Shootout will feature softball, ice hockey, tennis, wrestling, basketball, dodgeball, bodybuilding and basketball.

Learn more HERE.

13-16 June 2013
IGLFA Euro Cup
Dublin
After this year's edition in Budapest at the EuroGames, the IGLFA Euro Cup heads to Dublin for 2013, hosted by the Dublin Devils and the Dublin Phoenix Tigers.

Learn more HERE.

Thursday, January 27, 2011

W języku polskim: Gejowska "Olimpiada" 2014 w Cleveland, USA

From Gej Centrum:

Gay Games IX, czyli Gejowska Olimpiada odbędzie się w Cleveland, stanie Ohio, USA. Ostatnio słyszeliśmy wiele kontorwersji wokół imprezy. Wszytsko z powodu tego, że firma zajmująca się organizjacą imprezy w Ohio, Cleveland nie mogła się dogadać z Komitetem Głównym Gejowskiej Olimpiady. Ostatecznie Komitet zdecydował, że Gay Games odbędą się Ohio i będą organizowane przez inną lokalną instytucję.

Gay Games to największa sportowa i kulturalna impreza na świecie, w której borą udział sportowcy i artyści LGBT. Pierwsze zawody odbyły się w San Francisco w 1982 roku. Podobnie jak na zwykłej olimpiadzie, podczas ceremoni zapłonie olimpijski znicz.

Jak dotąd Gay Games odbyły się w San Francisco, Vancouver, NewYork, Amesterdam, Sydney, Chicago i Kolonii. Oryginalnie Gay Games miały nosić nazwę Gejowskiej Olimpiady, za czym zaprotestował Komitet Olimpijski USA, pozywając do sądu Komitet Gay Games. Ustalono, że nazwa “Olimpiada” jest zrezerwowana wyłącznie dla Igrzysk Olimpijskich. Niektórzy sugerowali, że za protestem kryła się homofobia, ponieważ nazwa Olimpiada nie jest zarezerowowana wyłącznie dla Igrzysk Olimpijskich ale także dla Olimpiady Specjalnej. Jednocześnie niektórzy argumetują, że Międzynarodowy Komitet Olimpijski jest znany z obrony nazwy, która ma się kojarzyć tylko z tą wyjątkową imprezą.

No comments: